Nechajte si vypracovať cenovú ponuku info@uspesneweby.sk
Tvorba úspešných web stránok
Blog

Váš web musí mať Google Webmaster Tools

Google Webmaster Tools, zjednodušene ich budeme volať "GWT", predstavujú šikovný nástroj pre každého prevádzkovateľa web stránok. A hoci sú menej známe ako Google Analytics, jednoznačne by vo Vašej web stránke nemali chýba. Navyše sú mimoriadne jednoduché na inštaláciu, no o tom až nižšie. 
 

Na čo GWT slúžia? 

V podstate monitorujú web z komplexnejšieho hľadiska ako Google Analytics. Pri nich ide o návštevnosť, Google Webmaster Tools kontrolujú celkovú kvalitu webu z technického hľadiska. No okrem toho Vám vedia poskytnúť aj zaujímavé údaje týkajúce sa optimalizácie na Google.
 

Čo môžem v Google Webmaster Tools sledovať?

Ako obvykle je toho viac, uvedieme len niektoré veci: 

  • počet stránok na internete, ktoré na Vás odkazujú
  • počet sekcií vo Vašom webe, ktoré hlásia chybu, tzn. nefungujú
  • pozície web stránky pri jednotlivých kľúčových slovách, koľko krát ste sa zobrazili, koľko krát hľadajúci klikli, atď. 
  • koľko sekcií na Vašom webe Google indexuje (registruje)
  • ktoré z nich majú duplicitné metadáta
  • použiteľnosť stránky v mobiloch a tabletoch


A tak ďalej. Nemôžeme ešte zabudnúť na funkciu "Fetch as Google", vďaka ktorej viete Google privolať na svoje stránky, aby ich nanovo "preliezol". Tú využijete napríklad po uverejnení nových blogov a nemusíte tak nej čakať na to, až si ich vyhľadávač sám všimne.
 

Ako dostanem Google Webmaster Tools do svojej stránky?

Začnite tu - https://www.google.com/webmasters/ - a kliknite na "Prihlásiť sa" v pravom hornom rohu. Potrebujete mať Google účet, napr. Gmail. Ak ho nemáte, zaregistrujte sa. Systém Vás následne prevedie jednoduchým procesom prihlásenia stránky a vo výsledku sú Vám ponúknuté možnosti na verifikáciu. Najjednoduchšie je, ak už v stránke máte Google Analytics, potom je to otázka jedného kliku. V prípade, že Analytics nemáte, určite si ich nainštalujte. 

Druhá možnosť je, že ich máte, no využívate jeden zo starších kódov, ktorý nepodporuje priame prepojenie s Google Webmaster Tools. V tom prípade bude asi nutné kontaktovať Vášho programátora / dodávateľa a konzultovať ďalší postup s ním. Za túto malú komplikáciu to určite stojí, GWT predstavujú skvelý nástroj na zlepšovanie výkonnosti web stránky, ktorý by ste nemali prehliadať. 

Blog
Top