Nechajte si vypracovať cenovú ponuku info@uspesneweby.sk
Tvorba úspešných web stránok
Blog

Užitočné Google funkcie, o ktorých ste (asi) nevedeli

Google je každodennou súčasťou našich životov v rôznych formách - od vyhľadávania, cez maily, až po videá (youtube). No medzi týmito troma veličinami je ohromné množstvo ďalších funkcií a vychytávok, o ktorých ľudia často krát nevedia. Poďme si ich predstaviť:

Pre cestovateľov

Google má svoj vlastný vyhľadávač leteniek, ktorý je (ako všetko od nich) veľmi jednoduchý a rýchly. Môžeme odporúčať :)
https://www.google.com/flights/

Pre "gamerov"

Poznáte jednu z prvých počítačových hier, ktorej princípom je odrážať plošinou večne sa pohybujúcu loptičku likvidujúcu obdĺžniky? Dnes už legendárna hra Atari Breakout vznikla v roku 1976 a Google ju vtipne zapojil do svojho vyhľadávača obrázkov. Musíme Vás varovať, že je napriek svojmu veku stále návyková, my sme nahrali 427 bodov :) 
Hru spustíte zadaním slov "Atari breakout" do vyhľadávania obrázkov. Prípadne kliknite na tento link.

Pre milovníkov umenia

O tom, že Google je o skutočných hodnotách, sa snaží táto spoločnosť presviedčať rôznymi spôsobmi. Projekt Google Arts & Coulture je jedným z nich a rozhodne si zaslúži naše poďakovanie. Neustále sa rozrastajúca knižnica umelcov a ich prác Vás pohltí na hodiny. A to nielen pre šírku výberu, ale aj fakt, že si ich diela môžete pozrieť vo vysokom rozlíšení, dozvedieť sa informácie o danom umelcovi alebo dohľadať, v ktorých galériách sú k videniu.
https://www.google.com/culturalinstitute/beta/

Pre analytikov 

Služba Google Books Ngram Viewer Vám umožní porovnať popularitu slov počas našej histórie. Údaje sú čerpané zo státisícov kníh, ktoré Google elektronizoval a ak máte radi slová a čísla, vie to byť zábavka :) 
https://books.google.com/ngrams

Blog
Top