Nechajte si vypracovať cenovú ponuku info@uspesneweby.sk
Tvorba úspešných web stránok

Tvorba loga

Za posledný redizajn svojho loga zaplatila spoločnosť PEPSI jeden milión dolárov. Aj s ohľadom na úspech výsledku je to mierne pritiahnuté za vlasy, no platí, že kvalitné logo niečo stojí. Ponúka sa otázka, čo robí kvalitné logo kvalitným logom. Našimi slovami:  

Správne logo má v sebe príbeh, pocit. Zaujme Vás, vryje sa do pamäte a zanechá dojem kvality. Odráža postavenie, filozofiu a identitu, je jedinečné. Výsledok, ktorý toto všetko snúbi sa nezrodí z večera do rána, práve naopak - vyžaduje rozsiahle rešerše, brainstorming, hodiny presedené nad výberom typu písma, skicovanie a tak ďalej.

Žijeme v rýchlej dobe, a je múdre mať knihu na predaj v dobrom obale, pokiaľ by niekto nemal čas posudzovať jej obsah. Logo od nás Vám takýto obal dá.

Kontaktujte nás a nechajte si vypracovať cenovú ponuku.

img1
Portál DomDochodcov.sk združuje zariadenia poskytujúce starostlivosť o seniorov. V logu úspešného projektu sme skombinovali tradičné motívy krížu ako symbolu starostlivosti a srdca ako symbolu lásky, doplnené o strechu symbolizujúcu domov. Zvolený typ písma je tradičnejšieho rázu, na podčiarknutie kvality služieb poskytovaných portálom.
img3
Názov bratislavskej bytovky OPPIDUM je odvodený od starého keltského osídlenia s kruhovým opevnením. Projekt nášho klienta má uzavretý dvor s parkom v inak rušnej lokalite, preto sme sa rozhodli preniesť túto prednosť do loga. Zvolené tvary a farby sú orientované na mladých ľudí, ktorí boli hlavnou cieľovou skupinou úspešného projektu.
img4
Printový magazín HR LIVE je špecificky zameraný na komunitu personalistov. Z toho dôvodu sme v logu zvolili motív rečovej bublinky, ktorá odráža poradný charakter projektu.
img5
Pre Čistú Rotu sme vytvorili celú značku vrátane názvu. Úlohou bolo navrhnúť identitu, ktorá v segmente upratovania nemá obdoby. Po dôkladom prieskume trhu sme sa rozhodli pre vtipne ladený, komiksový štýl. Firma sa od začiatku teší ohromnému úspechu, a my sme hrdí na to, že sa naša práca ocitla už necelý rok po dokončení v časopise PROFIT :)

Ako prebieha výroba loga?

V prvom rade konzultujeme. Snažíme sa o klientovi zistiť čo najviac, o jeho predstave, jeho činnosti, podstate jeho biznisu. Toto sú veci, ktoré keď sa podarí zachytiť a zhmotniť, odlišujú obyčajné logo od silnej značky. Na prvé počutie sa možno pýtame zbytočné otázky, no my vieme prečo :)
V druhom rade rešeršujeme. Nie je nič horšie, než investovať hodiny práce do nápadu, ktorý sa napokon ukáže ako obsadený. Preto venujeme mimoriadnu pozornosť prieskumu trhu a konkurencie nášho klienta, aby sme eliminovali riziko.
V treťom rade brainstormujeme. Rozmeníme si klientovu činnosť na drobné, hľadáme odkazy, asociácie, symboly. Spájame to s výstupmi z konzultácií, výsledkami rešerší a hľadáme spôsob, akým klienta stvárniť výstižne a jedinečne.
V štvrtom rade dizajnujeme. Kombinujeme všetko z predošlých troch bodov, priraďujeme farbám aj tvarom vlastnosti tak, aby sme ich spojili do "obrazu, ktorý vydá za tisíc slov." Napriek všetkým skúsenostiam je to stále metóda pokus-omyl, takže sa mýlime, až pokým to "necvakne". To cvaknutie sa ťažko opisuje, jediné, čo vieme je, že 9/10 prípadov, kedy sa to stane, je klient spokojný. V ostatných prípadoch jednoducho pokračujeme ďalej.

Ako rýchlo vieme logo dodať?

Našim zámerom nie je vyrábať kvantitu ale kvalitu. S ohľadom na vyššie uvedené si kvalitný výsledok vyžaduje dostatok času. Nie sme manufaktúra, radi prinášame kreatívne a premyslené riešenia, preto platí, že čím viac času máme, tým lepšie. No aby sme boli konkrétni - dva týždne sú absolútne minimum, štyri týždne priemer, čokoľvek nad šesť týždňov sa približuje ideálu. 

Koľko u nás logo stojí?

Cena začína na 299 € + DPH a zahŕňa tri unikátne návrhy loga, z ktorých sa jeden upravuje až do finálnej podoby vyhovujúcej klientovi. V závislosti od počtu návrhov sa cena zvyšuje.

V akých formátoch logo dodávame?

Všetkých štandardných. Na webe sme našli viacero ponúk našich konkurentov, ktoré nás "pobavili" tým, že v jednotlivých balíkoch stupňovali ešte aj počet formátov výsledného výstupu. V prvom rade je náročné dosiahnuť kvalitu, "vysejvovať" ju v ľubovoľnom formáte zaberie sotva pár sekúnd. Preto je samozrejmé, že logo od nás dostanete vo formátoch na digitálne použitie (.jpg , .png , .bmp) ako aj na použitie do printov, teda v krivkách (.pdf , .eps , .ai). 

Blog
Top