Nechajte si vypracovať cenovú ponuku info@uspesneweby.sk
Tvorba úspešných web stránok
Blog

Stručne o Snapchate

Snapchat je interaktívna, obrazová a multimediálna aplikácia na četovanie  vytvorená Evanom Spiegelom, Bobbym Murphym a Reggiem Brownom. Sú to bývalí študenti Stanfordskej University. Názov firmy Snap Inc., bol pôvodne Snapchat Inc.

História uvedenia na trh začína niekedy v roku 2011, kedy bola uvoľnená prvá verzia Snapchatu pod názvom Picaboo pre iPhony. O dva mesiace prichádzajú majitelia tejto aplikácie s novou verziou a novým názvom Snapchat.

Emocionálne „selfíčka“ na pár sekúnd 

S príchodom aplikácie Snapchat vznikla myšlienka vytvárať selfie pomocou aplikácie, ktorá umožňuje používateľom zdieľať obrázky, ktoré by boli krátkodobé a sami sa zmažú. Dočasnosť multimediálneho obsahu povoľuje byť používateľom bezprostrednejšími, ľahkomyseľnými a môžu vyjadrovať prirodzený tok emócií.

Snapchat začali tvoriť postupne ľudia z rôznych vrstiev a odvetví. Okrem súkromných správ používatelia začali postupne pridávať verejný obsah, krátke obrazové správy zo športu, hudby, zo živých akcií...

Pošlite Snapchatom 20 - sekúnd reklamy

Napriek možnostiam, ktoré poskytuje Snapchat, až 71 % používateľov tvrdí, že sociálnu sieť používa najmä na písanie si správ, kvôli četu a zobrazovaniu. Snapchat je však aj trhom ľudí, na ktorých môže byť zacielená reklama. Tu sám Snapchat uvádza, že denne ich aplikáciu používa až 41 % všetkých ľudí vo veku od 18 do 34 rokov v USA.

Možnosti reklamy sú pri sociálnej sieti s 20 – sekundovými klipmi jednoznačné. Okrem poslania reklamného klipu je tu možnosť využiť vnorenú reklamu do desiatej sekundy. Zábavné sú možnosti klipu s logom a veselými maskami na tvári človeka. Zacielenie reklamy na Snapchate je možné na konkrétny vek aj geolokáciu.

Blog
Top