Nechajte si vypracovať cenovú ponuku info@uspesneweby.sk
Tvorba úspešných web stránok
Blog

Skontrolujte kvalitu svojej web stránky

Nemusíte byť odborník a nemusíte byť ani z fachu na to, aby ste si dokázali overiť základné kvality svojej web stránky. V tomto blogu Vám predstavíme tri jednoduché online nástroje, ktoré sú dostupné zdarma a pochopiteľné aj laikom. Pri všetkých uvádzaných weboch je postup jednoduchý - zadajte adresu svojej web stránky, stlačte enter a ponorte sa do výsledkov :)


1. valídnosť web stránky

Programovanie webov má svoje štandardy a na ich základe sa vyhodnocuje valídnosť zdrojového kódu. Tá ovplyvňuje dve veci - funkčnosť stránok a ich umiestnenie vo vyhľadávači. Google má totiž valídne weby rád a pokiaľ máte v zdrojovom kóde neporiadok, môže byť Vaša cesta na vrchol vyhľadávania zdĺhavá.

Na druhú stranu je tu paradox toho, že aj množstvo najväčších svetových webov nespĺňa štandardy, vrátane youtube.com, ktorý patrí priamo Google. Obvykle však ide o stránky, ktoré predstavujú technologickú špičku a ich vývojári sú na takej úrovni, že definujú štandardy sami. Pokiaľ teda vlastníte klasický web a testom neprejdete, je treba kontaktovať svojho programátora a dať situáciu do poriadku :)

Kliknite na https://validator.w3.org/

2. Rýchlosť web stránky

Rýchlosť webu sa zaraďuje medzi dôležité faktory umiestňovania stránky vo vyhľadávaní. Okrem toho vie ovplyvniť užívateľský zážitok, resp. to, či vôbec bude užívateľ ochotný na Vašom webe ostať. Okrem kvality kódu web stránky, je ovplyvňovaná aj serverom, na ktorom je uložená, preto nešetrite na poskytovateľovi webhostingu. Pokiaľ ide o kvalitu naprogramovania webu - často krát musí ísť rýchlosť na úkor dojmu. Vo všeobecnosti platí, že najjednoduchšie stránky sa načítajú najrýchlejšie, zatiaľ čo stránky s atraktívnymi dynamickými prvkami potrebujú viac času. Za každých okolností však treba spraviť maximum :) 

Kliknite na https://developers.google.com/speed/pagespeed/insights/

3. Kvalita optimalizácie webu na Google

Na kontrolu kvality SEO existuje množstvo nástrojov. Pre laikov odporúčame český nástroj seo-servis.cz, ktorý je jednoduchý na pochopenie a poskytne Vám základné údaje o tom, ako si na tom Váš web stojí. Ak by ste chceli ísť viac do hĺbky, je tu woorank.com, ktorý je však v plnom rozsahu platený.  

Kliknite na http://seo-servis.cz/source-zdrojovy-kod/

 

Nepotešili Vás výsledky Vášho webu a zvažujete zmenu poskytovateľa? Kontaktujte nás.

Blog
Top