Nechajte si vypracovať cenovú ponuku info@uspesneweby.sk
Tvorba úspešných web stránok
Blog

Prečo mať na stránke live chat

Doba dynamicky napreduje v každom smere a zákaznícka podpora vďakabohu nie je výnimkou. S live chatmi sa za posledné roky roztrhlo vrece, ich účinok je nespochybniteľný, napriek tomu sa s nimi nestretávame tak často, ako by sme radi. Tento blog snáď napomôže zmene :) lebo:
 

  1. 92 % užívateľov hodnotí ich skúsenosť so zákazníckou podporou prostredníctvom live chatu ako pozitívnu
  2. 63 % zákazníkov tvrdí, že sa skôr vrátia na web stránku, ktorá live chat obsahuje, ako na web stránku, ktorá ho neobsahuje
  3. 44 % zákazníkov tvrdí, že prítomnosť live chatu na e-shope prispelo k tomu, že cez neho spravili objednávku
  4. 79 % zákazníkov tvrdí, že preferujú live chat kvôli rýchlosti odpovedi a vyriešenia svojho problému


Ďalších štatistík dokazujúcich naše tvrdenie, by sa našlo ešte more, no prejdime od čísiel k slovám. 

Z pohľadu zákazníka

Ide o dojem. Pokiaľ prídem napr. na stránku internetového obchodu, ktorý obsahuje live chat, je mi jasné, že ide o prevádzku, ktorá je pripravená komunikovať so svojimi zákazníkmi. Znižuje sa dojem anonymity, zvyšuje sa dôveryhodnosť. A nielen kvôli tomu, že je na strane prevádzkovateľa ochota komunikovať, ale aj kvôli tomu, že je personálna kapacita komunikovať. 

Ide o praktickosť. Ak mám otázku, nemusím písať mail a čakať xy hodín na odpoveď. Taktiež nemusím dvíhať telefón a volať, v niektorých prípadoch potom čakať dlhé minúty na linke, zatiaľ čo mi príšerná znelka s plechovým zvukom píli uši. Jednoducho napíšem svoju otázku, počkám si na odpoveď (zatiaľ môžem robiť niečo iné, ruky mám voľné), atď. Práve preto takmer 80% ľudí preferuje live chat.

Z pohľadu prevádzkovateľa

Ide o peniaze. Pokiaľ máte možnosť poskytovať svojim zákazníkom nepretržitú zákaznícku podporu, live chat dokáže znížiť Vaše náklady. Zatiaľ čo pri klasickej (telefonickej) forme dokáže jeden operátor v jeden moment riešiť jedného zákazníka, pri live chate ich môže byť pokojne päť. Tým samozrejme nechceme povedať, že treba zrušiť call centrá, no treba dať ľuďom na výber. 

Ide o marketing. Kvalitné live chat platformy umožňujú nastaviť si automatické oslovenia zákazníkov. Napr. pokiaľ užívateľ navštívi viac ako štyri sekcie Vašej web stránky, prípadne na nej strávi viac ako minútu, osloví ho systém automaticky s otázkou, či potrebuje nejako poradiť, pomôcť s výberom, alebo podobne. Pokiaľ reaguje, preberá komunikáciu operátor. Je to to isté, ako keď ste v obchode s oblečením a nedobre vyspatá obsluha Vás statočne ignoruje vs. keď ste v obchode s oblečením a sympatický personál Vás osloví s ponukou rady. V ktorej situácii by rástlo Vaše nákupné správanie?

Ide o výstup. Štatistiky, štatistiky, štatistiky. Dnes je možné kvantifikovať takmer všetko a live chat umožňuje (do určitej miery) vyhodnocovať správanie Vašich zamestnancov v kontakte s klientom. Slúžia na to hodnotenia užívateľov po skončení komunikácie a pokiaľ sa im niečo nepáčilo, môžete si byť istí, že tých pár klikov radi spravia. Pri kvalitných platformách máte k dispozícii aj históriu komunikácie, takže nie je problém dohľadať si, kto mal v danej situácii pravdu.

Čo odporúčame

Live chat platforiem je dnes nepreberné množstvo, v zásade funguje väčšina podobne, rozdiely zvyknú byť v rozsahu "free" prevádzky, ktorá vie pokryť potreby väčšiny biznisov. My sme do webov klientov implementovali live chaty od rôznych vydavateľov, no najradšej máme livechatoo.com. Systém funguje spoľahlivo, ceny aj "free" režim majú nastavené priaznivo + sú to Slováci, tak prečo nepodporiť niečo "naše" :) 

Implementácia do web stránky zaberie pár minút, kontaktujte teda svojho programátora alebo agentúru a začnite profitovať. 

Blog
Top