Nechajte si vypracovať cenovú ponuku info@uspesneweby.sk
Tvorba úspešných web stránok
Blog

PREČO MAŤ FIREMNÝ BLOG

Odporúčame to všetkým a málokto to robí. Sami sa snažíme vodu kázať aj piť, poznáme teda problematiku z oboch strán a v tomto krátkom blogu sa s Vami o svoje poznatky podelíme. 
 

Proti

Povedzme si to na rovinu   skrátka, je to otrava, ktorá žerie čas. A to je asi tak všetko. Samozrejme, ako "proti" môžete vnímať to, že neviete písať, prípadne máte medzery v pravopise. Toto nemyslíme osobne, no ak chceme byť naozaj dôslední, máme medzery v pravopise takmer všetci :) Napokon, aj tento článok prešiel profesionálnou jazykovou korektúrou. No ak neviete písať, poverte tým zamestnanca, prípadne profesionála, ktorý sa venuje copywritingu. O tom, že to stojí za to, si povieme v ďalšom bode. 
 

Za

Rozdelili by sme to do viacerých bodov:

1. Sebaprezentácia

Máte možnosť ukázať, že ste odborníkmi v tom, čo robíte. Toto sa bude vynímať na Vašom webe a potenciálnych zákazníkov to môže presvedčiť o tom, že ste ten pravý dodávateľ

2. Google

Toto je obrovský benefit. Google si Vaše blogy všimne a ocení ich. Unikátny obsah relevantný k obsahu stránky je nad zlato a pozitívne sa odrazí vo Vašich pozíciách vo výsledkoch vyhľadávania. Nejde pritom iba o Vaše hlavné kľúčové slová. Písaním blogov si vytvárate priestor pre kvalitné umiestnenie sa na celkom nové kľúčové slová a ktovie, možno Vás niekto nájde vďaka článku v blogu a následne sa rozhodne nadviazať s Vami obchodný vzťah. Nám sa to stalo niekoľkokrát :)

3. Vzdelávanie

Čerpáme z vlastnej skúsenosti, keď hovoríme, že logicky začnete s námetmi, ktoré máte "v malíčku", až sa dostanete do stavu, že musíte hľadať témy. Toto sa stane skôr či neskôr, v závislosti od toho, ako aktívne si držíte prehľad vo svojom segmente. No jedného dňa príde moment, kedy sa musíte začať ohliadať po nových témach, začať čítať nové weby alebo knižky, a v tomto je pravidelné blogovanie úžasné - núti Vás na sebe pracovať, núti Vás sa vzdelávať. Prijmite to :) 
 

Ako na to

Odporúčame byť na seba tvrdý. Stanoviť si limit, ktorý musí byť splnený aj keby traktory padali. Jeden blog za deň / za dva dni / za týždeň - je to na Vás. Dôležité je dodržať to. Určite odporúčame stanoviť si reálne ciele, než si na seba zbytočne naložiť stres. Tým pádom radšej začať na nižších "kvótach" a tie postupne zvyšovať.
 

Čoho sa vyvarovať

Základnú chybu radi voláme "hysterické blogovanie". Založíte si firemný blog, vypijete za tri dni hektoliter kávy a výsledkom je tucet blogov, ktoré okamžite uverejníte. Potom pol roka nič a keď užívateľ navštívi v decembri 2016 Vašu stránku, vidí, že ste boli naposledy v júni inšpirovaní a predtým ani potom ani slovo. Chápeme to, človek občas musí riešiť veci nárazovo, no buďte chytrí. Napísali ste dvanásť blogov za tri dni? Rozdeľte ich do troch mesiacov, každý jeden týždeň. Alebo aspoň na webe nezobrazujte dátum uverejnenia ;)
 
Ďalšími klasickými chybami je už spomínaná slabá gramatika a nízka originalita obsahu. Jedna vec je inšpirovať sa, druhá vec je skopírovať celý článok, pomeniť ho na pár miestach a vydávať za svoj. Opakujeme, že Google má unikátny obsah rád a ta námaha za to naozaj stojí.
 
Toľko k blogovaniu, prajeme Vám veľa inšpirácie a pevnú disciplínu :)
 
Blog
Top