Nechajte si vypracovať cenovú ponuku info@uspesneweby.sk
Tvorba úspešných web stránok
Blog

Prečo investovať do online reklamy

Dlhodobá hegemónia printu, televízie, rádia a outdoorových reklám sa posledné roky otriasa v základoch. Hoci nič nezvýši prestíž značky viac ako televízna reklamná kampaň vysielaná v prime time-e, online reklama z roka na rok rastie ako z vody a postupne zatieňuje všetky ostatné platformy. Server emarketer.com dokonca na základe analýz predpovedal, že v už v roku 2017 bude po prvý krát celosvetovo vynaložený väčší obnos peňazí do online reklamy, ako televíznych kampaní. V tomto článku si rozoberieme päticu hlavných dôvodov.

 

finančná flexibilita

Pokiaľ sa bavíme o reklamných kampaniach prevádzkovaných cez PPC reklamné systémy, ktoré predstavuju väčšinu peňazí vynaložených v online-e, musíme vyzdvihnúť ich rozpočtovú flexibilitu. Inzerovať môžete už doslova za jedno euro, hoci s nulovými výsledkami. Bez ohľadu na to, koľkokoľvek sa rozhodnete investovať, budete mať svoje financie po celú dobu pod kontrolou. Kampaniam je možné kedykoľvek znížiť alebo zvýšiť rozpočet, upraviť ich nastavenia, alebo ich jednoducho vypnúť.
 

obsahová flexibilita

Tento benefit sa týka prakticky všetkých foriem online reklamy. Zjednodušene povedané - už zverejnený billboard je možné od základu prerobiť za pár dní. Digitálnu reklamu pri optimálnej spolupráci klienta, výrobcu a média, už za pár hodín. 
 

cielenie

Nikde nenájdete také možnosti zacielenia na svoju cieľovú skupinu, ako vo svete online reklamy. Rozsah možností sa líši podľa jednotlivých platforiem. Zatiaľ čo Facebook ponúka jedinečné možnosti cieliť na základe demografických údajov, Google poskytuje výnimočnú príležitosť osloviť ľudí, ktorí práve hľadajú to, čo im Vy viete predať. A Linkedin je zasa najlepší z hľadiska zacielenia ľudí na základe ich pracovného života. Okrem toho viete ovplyvniť, počas akých dní a v akých časoch sa budú reklamy zobrazovať, a mnoho ďalšieho. 
 

merateľnosť

Spätná odozva z hľadiska štatistík je bezkonkurenčná a odohráva sa v reálnom čase. Pri správnom nastavení si dokážete presne vyhodnotiť účinnosť kampane, rozsah údajov je takmer nekonečný. To všetko Vám umožňuje reagovať na vývoj a vynakladať financie efektívne.
 

pokračovanie

Zobrazenie reklamy je len úvod. Po užívateľovom kliku nasleduje nový začiatok, ktorý sa dá zúročiť na mnoho spôsobov. Uskutočniť predaj, získať kontaktné údaje, fanúšika na sociálnych sieťach, profitovať z remarketingu,... Vo flexibilnom a merateľnom svete online reklamy je všetko možné :)

Blog
Top