Nechajte si vypracovať cenovú ponuku info@uspesneweby.sk
Tvorba úspešných web stránok
Blog

Pozor na nezmyselné formy reklamy

Možno by ste sa čudovali, no aj nám niekoľkokrát do mesiaca kolektívne zastaví rozum, keď zazvoní telefón a na opačnom konci sa ozve hlas ponúkajúci nejaký nezmysel v rámci online marketingu. Samozrejme vždy za akciovú cenu, jedine pre nás, a pokiaľ si to nekúpime, predbehne nás konkurencia, umrieme hladom a Zem sa prestane otáčať. Potom vždy pripomenieme, že ako webová agentúra (veď prečo by si niekto najprv preveril firmu, do ktorej volá) vieme ich produkt ohodnotiť a... telefonát končí :) 

A že ich za posledné obdobie bolo požehnane - najprv nejaký obchodný register, v ktorom nie sme a tak nás nikto nikdy nenájde, potom kovboj sľubujúci, že nás zaregistruje asi do milióna najnavštevovanejších stránok na svete aj priľahlých planétach, a napokon úplná čerešnička - firma, ktorá nám iba za 150 € udelí certifikát kvalitnej spoločnosti, ktorý by predsa jedna kvalitná spoločnosť mala mať. Dopytové portály, ktorých regionálny pán Riaditeľ sa s nami chce stretnúť za účelom prejednania možnej spolupráce (pochopiteľne za úhradu) už ani nerátame. No na konci dňa, ak nerátame podráždenie zo zbytočných telefonátov, je to pre nás skôr úsmevné. Úsmev nám však niekoľkokrát zamrzol, keď sme zistili, že niektorý z klientov im na to skočil a dovolil im zneužiť svoju nevedomosť. Preto:

  1. skôr než čokoľvek prijmete, kontaktujte agentúru alebo človeka, ktorý sa Vám stará o web a konzultujte to. Pokiaľ nemáte koho kontaktovať, kontaktujte nás. Radi Vám poradíme, pokiaľ to znamená, že predavači vzduchu neuspejú.
  2. ak sa radiť nechcete, vygooglite si aspoň danú spoločnosť, možno sa o nej dozviete niečo, čo by ich nepotešilo.
  3. ak ste sa nič také nedozvedeli, vypýtajte si štatistiky návštevnosti. No nie nejaký nezmysel v exceli či worde, ale dáta návštevnosti vyexportované priamo z Google Analytics. Aj tie sa síce dajú pri troche snahy sfalšovať, no druhej strane tým aspoň napoviete, že sa orientujete a je možné, že sa už neozve. My sme to pár krát zo srandy skúsili a mali sme stopercentnú úspešnosť. 


Opatrnosti ani peňazí predsa nie je nikdy dosť. A ak máte toho druhého nazvyš, môžeme v drvivej väčšine prípadov odporúčať skôr reklamy na Google, Facebooku, prípadne investície do SEO optimalizácie Vášho webu. Ak sa potrebujete poradiť, kontaktujte nás.

Blog
Top