Nechajte si vypracovať cenovú ponuku info@uspesneweby.sk
Tvorba úspešných web stránok
Blog

NEPREPLÁCATE ZBYTOČNE ZA WEBHOSTING?

Až príliš často sa stretávame s tým, že našI klienti platia násobky toho, čo reálne potrebujú. A tak, hoci je webhosting finančne menej náročnou položkou, nedá nám nezmieniť sa o tom. 
 
Vo väčšine prípadov klient prepláca kvôli tomu, že svoj web prevádzkuje päť a viac rokov. Za túto dobu sa trh významne posunul do predu a spolu s ním Išli ku zemi ceny za poskytovanie služieb. Neprekvapí, že poskytovatelia webhostingu naďalej účtujú svojim klientom pôvodné sadzby, čo sa im však nedá mať za zlé, keďže sa klienti málokedy ozvú. Vznikajú tak situácie, kedy platí klient deväťdesiat euro ročne za niečo, čo dnes stojí maximálne 30 €. Rozdiel síce človeku nepokryje dovolenku, ale pár chutných obedov tiež stojí za to ;) 
 
Druhým pôvodcom situácie, kedy klient zbytočne prepláca, je zlé nastavenie parametrov webhostingu. Overte si u svojho poskytovateľa kapacitu, ktorú máte predplatenú a kapacitu, ktorú reálne využívate. Bežne sa stáva, že si klient platí za povedzme 2GB priestoru, pričom web mu zaberá 100MB a všetky maily si sťahuje do počítaču/mobilu, takže má dlhodobo na servery vákuum 1,9 nevyužitých GB, za ktoré však platí. 
 
V prípade, že uvažujete nad zmenou poskytovateľa, odporúčame spoločnosť Websupport, u ktorej hostujeme drvivú väčšinu svojich klientov. Ich produkty sú flexibilné a technológie spoľahlivé. 
Blog
Top