Nechajte si vypracovať cenovú ponuku info@uspesneweby.sk
Tvorba úspešných web stránok
Blog

Najstaršie logá na svete – viete, ako vznikli?

Denne sa na ne pozeráme, alebo ich stretávame na ulici. Najstaršie logá sveta a značky, ktorých história siaha až do priemyselnej revolúcie spred 200 rokov. Viete však, ktoré sú tie najstaršie a ako vznikli, či kde je ich pôvod? 

Logo vytvára značku a značka vytvára logo. Najstaršie logá na svete, ktoré prežili v takmer pôvodnej podobe až dodnes, vznikali už počas priemyselnej revolúcie v 19. storočí.

Coca-Cola

Názov vznikol už v roku 1885. Jeho pôvodcom bol Frank Mason Robinson, predajca so záľubou v kreslení. Vtedy populárne písmo Spencerian script premenil na názov sladkého nápoja s tajnou receptúrou. Súčasťou bola aj fľaša. Nadčasová značka pravidelne sponzoruje športové podujatia a aktívne spolupracuje s mládežou. Nám je známa najmä z reklamy s obľúbenými kamiónmi.

Mercedes-Benz

Nemci Gottlieb Daimler a Karl Benz v roku 1880 vytvorili firmy, ktoré nezávisle na sebe skonštruovali vynálezy vysokootáčkového motora. Benz založil firmu Benz & Cie, Daimler zasa Daimler-Motoren-Gesellschaft (DMG). Daimlerovu firmu oživil vstupom do nej obchodník a fanúšik áut Emil Jellinek.

Strojcom názvu Mercedes bol práve Jellinek. Začal používať pseudonym, meno jeho dcéry, na pretekoch ako označenie auta. V roku 1900 bol použitý po prvý raz názov Mercedes pre vozidlo z dielne Gottlieba Daimlera. Tri cípy hviezdy vypovedajú o činnosti spoločnosti v letectve, na mori (motorové lode) a na zemi (automobily).

Ferrari 

Logo Ferrari vzniklo na počesť grófa Francesca Barraca. Padol počas prvej svetovej vojny a bol pilotom. Na boku svojho lietadla mal namaľovaného vztýčeného koňa. Jeho matka v roku 1923 navrhla  Enzovi Ferrari, aby značka Ferrari používala práve tohto koňa. Ako symbol padlých vojakov mal priniesť značke úspech.

Enzo Ferrari bol zakladateľom Scuderia Ferrari motor racing team a neskôr zakladateľ spoločnosti Ferrari. Ferrari pri tvorbe loga zmenil pôvodného červeného koňa na čierneho a biele pozadie nahradil žltým. Toto malo symbolizovať práve poctu Barracovi – žltá bola farbou jeho rodného mesta – Modeny. Neskôr bola do loga pridaná talianska trikolóra a písmená S F (Scuderia Ferrari).

Blog
Top