Nechajte si vypracovať cenovú ponuku info@uspesneweby.sk
Tvorba úspešných web stránok
Blog

Kde zohnať profesionálne fotky zadarmo?

Nič neoživí text tak, ako jedna krásna ilustračná fotka a máločo vyčarí na čele toľko vrások ako jej vysoká cena vo fotobanke. Na webe je však množstvo stránok, do ktorých pridávajú fotografi a fotografky svoje diela celkom zadarmo (pod Creative Commons licenciou), takže nemusíte zúfať. Jednoznačnou nevýhodou všetkých týchto webov je citeľne užšia ponuka a horšie možnosti vyhľadávania, no pokiaľ radšej investujete čas ako peniaze, ste na správnej adrese. Odporúčame Vám vyskúšať nasledovné:

StockSnap.io

Hneď prvou poprieme vyššie uvedené, no v tomto prípade ide o žiarivú výnimku. StockSnap.io zdobí kvalitné vyhľadávanie aj široká ponuka. Krásne fotky pridávajú po stovkách týždenne a tak sa nemusíte báť, že by ste nenašli to, čo hľadáte.

Unsplash.com

Táto fotobanka ponúka skôr umelecky ladené fotografie a v podstatne menšom množstve, ako StockSnap.io. No darovanému koňovi na zuby nepozeraj a navyše sú tie fotky naozaj krásne :)

Burst

Nenahraditeľný zdroj fotografií zdarma najmä pre prevádzkovateľov eshopov, resp. predajcov tovaru celkovo. Napokon aj pochádza z dielne platformy Shopify, ktorá ponúka možnosť vytvorenia vlastného internetového obchodu "za babku". Touto formou sa rozhodli postarať o to, aby ich klienti mali kvalitný obrazový materiál (a podarilo sa)

Gratisography.com

Ak sa chcete pozrieť do hlavy jedného šialene kreatívneho fotografa, ktorý je ochotný zdieľať svoju prácu zadarmo so svetom, rozhodne navštívte gratisography.com . Ponuka je síce chudobnejšia (skutočne je autorom všetkých fotiek jeden jediný človek - Ryan McGuire), no stojí za to.

FoodiesFeed.com

Už podľa názvu asi tušíte tematické zameranie tejto fotobanky. Presne tak, jedlo. Veľmi veľa veľmi pekne odfotených jedál. Stačí si vybrať.

Picjumbo.com

Oproti vyššie uvedeným stránkam v ničom nevyčnieva, no má presne to, čo sme hľadali - solídnu ponuku skvelých fotiek zadarmo. 

Veríme, že ste aspoň v jednej z uvedených fotobánk našli, čo ste hľadali. Zoznam budeme priebežne aktualizovať, aby ste mali stále čerstvé informácie :)

Blog
Top