Nechajte si vypracovať cenovú ponuku info@uspesneweby.sk
Tvorba úspešných web stránok
Blog

Kde zohnať ikonky zadarmo

Vedia pekne osviežiť obsah a v rámci UX (užívateľského zážitku) sú odporúčanou súčasťou každého dizajnu, keďže uľahčujú orientáciu. A hoci ich množstvo stránok ponúka za poplatok, existuje niekoľko kvalitných zdrojov, kde k ním viete prísť celkom zadarmo. Pre navštívenie stránky kliknite na jej názov.
 

1. endlessicons.com 

Hoci nemajú tak širokú ponuku, ako iné weby v tomto zozname, môže to byť aj plus - človek sa neprehrabáva v desiatkach možností, ktoré sú od seba takmer na nerozoznanie. Navyše nevyžadujú registráciu a  každú ikonu je možné stiahnuť aj v krivkách. 
 

2. iconmonstr.com

Široký výber v rádoch tisícov a možnosť stiahnutia aj vo formáte PSD. Opäť bez potreby registrácie, no tentoraz s obmedzenými právami na používanie - ikony z tohto webu nemôžu byť súčasťou loga, nemôžete ich predávať, alebo použiť v diele, ktoré by bolo pornografické, rasistické, či nábožensky ofenzívne. 
 

3. thenounproject.com

Veľmi široký výber a sympatické pokročilé funkcie, najmä možnosť zvoliť si farbu, v ktorej chcete ikonu stiahnuť. Nevýhodou je nutnosť registrácie a ak by ste chceli pokročilé funkcie (viac farieb na výber, prístup ku väčšej knižnici,...), musíte si už zaplatiť. 
 

4. icons8.com

V tomto prípade ide "sortiment" až do desiatok tisíc kusov a oproti predošlým službám sa v icons8.com o niečo ťažšie orientuje. Ďalšou nevýhodou je, že požadujú vložiť link do stránky, kde bude ikona použitá, prípadne sa stať platiacim členom a mať od týchto vecí pokoj. Na druhú stranu ponúkajú najlepšie možnosti úpravy ikony spomedzi všetkých prezeraných webov + jej export do HTML kódu. 
 

5. flaticons.net

Ponuka čítajúca pár tisíc kusov, solídne možnosti úpravy ikony a stiahnutie vo formáte .png bez akýchkoľvek záväzkov a komplikácií.
 

6. retrovectors.com

Niečo pre fajnšmekerov - slušná kolekcia retro ikon organizovaných do kolekcií podľa doby alebo témy. Nie všetky sú zadarmo, no ide o natoľko unikátny obsah, že sme ich sem jednoducho museli dať :) 

 

Blog
Top