Nechajte si vypracovať cenovú ponuku info@uspesneweby.sk
Tvorba úspešných web stránok
Blog

Internetové novinky

Prinášame Vám päť najzaujímavejších správ zo sveta internetu za poslednú dobu.
 

1. koniec komplikovaných hesiel

William Burr bol jedným z autorov pôvodného odporúčania týkajúceho sa hesiel, ktoré používame na pristupovanie k mailom a iným online účtom. Znelo asi takto - používajte heslo zložené z veľkých aj malých písmen, čísiel a špeciálnych znakov. A meňte si ho aspoň každé tri mesiace. 

Ten istý William Burr prišiel nedávno s vyhlásením, že to možno trochu prehnal a stačilo by mať heslo zložené z viacerých náhodne vybratých slov, ktoré by však bolo dostatočne dlhé - pokojne aj niekoľko viet. 
 

2. Ďalšie rozšírenie Google Street View

Ak patríte medzi ľudí, ktorí sa radi stratia vo virtuálnych uliciach nášho sveta, má pre Vás Google skvelú správu - po novom sa v Street View môžete "prejsť" aj po vesmírnej stanici ISS. Z našej skúsenosti nezaberie veľa času pokým Vás to onudí a vrátite sa späť na Zem. V súvislosti s tým skladáme poklonu americkej astronautke Peggy Whitson, ktorá sa začiatkom septembra vráti z misie trvajúcej 290 dní.
 

3. Kórejský ransomware rekord

O ransomware sme už písali v tomto blogu. V kocke - ide o vírus, ktorý zablokuje počítač spolu so všetkými súbormi a na jeho odblokovanie je potrebné uhradiť výkupné. Rozplakal už milióny ľudí po celom svete, no asi málokto to odniesol tak, ako juhokórejský poskytovateľ webhostingu Nayana. Vírus napadol 153 serverov a podarilo sa mu dostať ku všetkým dátam, vrátane záloh. Spoločnosť napokon zaplatila výkupné vo výške 1,1 milióna USD a zakrátko vyšlo najavo, že posledné aktualizácie podstatných infraštruktúr boli ešte z roku 2006. Ups. 
 

4. Komentáre budú ešte šialenejšie

Ak Vám náhodou nestačia nenávistné pologramotné komentáre pod článkami na Facebooku, svitá na ešte lepšie časy. Najväčšia sociálna sieť sveta totiž povolila vkladanie gif obrázkov do komentov, takže sranda môže začať.
 

5. Opatrne so smajlíkmi v mailoch

etrend.sk prišiel s článkom zhrnujúcim výskum ohľadom používania smajlíkov v mailoch. Na ľudí vraj môžete pôsobiť ako tupec, no napokon to nemusí byť až také zlé :) 

Blog
Top