Nechajte si vypracovať cenovú ponuku info@uspesneweby.sk
Tvorba úspešných web stránok
Blog

Internetové novinky #4

Opäť sme si pre Vás pripravili to najzaujímavejšie zo sveta IT a webu za posledné týždne. Sledujte náš blog pre pravidelné aktuality.

1. Google Chrome update č. 70

Prehliadač Google Chrome si pre nás v update s poradovým číslom 70 nachystal zásadnú zmenu. Tisícom webov, ktoré doteraz používali HTTPS certifikáty, ostanú neplatné. Stane sa tak okolo dňa 16.10. tohto roku. Ako vlastne tieto certifikáty fungujú? HTTPS certifikát má na starosti šifrovanie komunikácie medzi prehliadačom a stránkou, vďaka čomu sa pobyt na webe stáva pre návštevníka bezpečnejším. Viac sme o tom písali tu. Odporúčame preveriť a aktualizovať Vaše certifikáty a vyhnúť sa tak zbytočnému riziku, že sa návštevníci na Váš web ani nedostanú. Celý článok tu.

2. Aktualizovať Windows 10?

Aj Microsoft si pre nás prichystal nepríjemnú novinku. Po najbližšej výzve aktualizovať Windows 10 môžu užívatelia prísť o svoje dáta! Microsoft totiž obdržal už pri poslednej aprílovej aktualizácií množstvo sťažností, kde ľudia hlásili zmiznutie svojich dát. V jednom prípade prišiel užívateľ o tie najcitlivejšie dokumenty a to až v objeme 220GB. Na oficiálnej stránke Windows 10 sa zatiaľ update neodporúča inštalovať. Viac sa dozviete priamo na stránke Microsoft.

3. Viac európskej tvorby

Tak znie nová smernica EÚ o podiele 30% európskej produkcie na všetkých audiovizuálnych platformách ako YouTube, Netflix a pod. Okrem iného má nariadenie slúžiť ako obmedzenie reklamy na nezdravé jedlo, alkohol či nenávistné prejavy a posilniť ochranu osobných údajov. Napísali na idnes.cz

4. Google má 20 rokov

K firme Google sa ešte na záver vrátime ? Všetko to začalo v dnes už legendárnej "Google garáži" v Silicon Valley, California. Larry Page a Sergey Brin sú mená tvorcov tejto spoločnosti, ktorí vybudovali firmu s hodnotou takmer 700 miliard dolárov. Google formuje internet a jeho trendy už od roku 1998 a okrem úspechov si prešiel aj niekoľkými škandálmi. O tom poslednom sme Vás informovali v našom poslednom blogu zo sveta internetu, kde sme písali o pokute 2,4 miliárd dolárov za údajné porušovanie súkromia a uprednostňovaním vlastných produktov pred tými konkurenčnými. Veríme, že ich pokuta zase až tak nebolela ?

 

Blog
Top