Nechajte si vypracovať cenovú ponuku info@uspesneweby.sk
Tvorba úspešných web stránok
Blog

Internetové novinky #2

Opäť Vám prinášame päť najzaujímavejších správ zo sveta internetu za poslednú dobu.
 

1. Zlavomat.sk mení majiteľa

Československým internetovým trhom rezonovala v ostatných dňoch správa o predaji trojice portálov. Majiteľa mení Skrz.cz, Slevomat.cz a jeho slovenská verzia Zlavomat.sk . Celkovo sa hovorí o čiastke presahujúcej až 50 miliónov eur, ktorú údajne vyplatila britská spoločnosť Secret Escapes, špecializujúca sa na online predaj luxusných pobytov v zľave. Zatiaľ nie je jasné, aké to bude mať dopady na slovenských klientov Zlavomat.sk, no prípadné prepojenie ponuky s materským Secret Escapes by mohlo byť zaujímavé. 
 

2. YouTube zmenil logo

A čiastočne aj vizuál svoju užívateľského prostredia. Zmena sa týka mobilnej aplikácie, aj verzii určenej pre počítače. Vo všeobecnosti ide o pár detailov, ktoré však dokazujú dve veci: 1. užívateľský zážitok je práve o detailoch; 2. ak ste tak veľký a dôležití ako YouTube, kdekomu sa oplatí písať o takýchto... drobnostiach :) 
 

3. Hlasový asistent od Google bude po novom prepojený aj s domácimi spotrebičmi

Hegemón sveta internetu ohlásil spoluprácu s výrobcom spotrebičov LG Electronics. Vďaka nej posunú možnosti využitia svojho hlasového operátora až do domácnosti, najprv prostredníctvom práčok a chladničiek, neskôr majú pribudnúť aj vysávače, zvlhčovače vzduchu a ďalšie zariadenia. Reálne využitie? Ak si napríklad kúpite inteligentnú chladničku a rozhodnete sa cestou domov uvariť nejaké jedlo, bude vedieť chladnička skontrolovať svoj obsah a objednať chýbajúce potraviny sama. Pri správnom načasovaní tak prídete domov a pár minút po vás kuriér s nákupom. Je otázne, na koľko je takýto scenár reálny v našich končinách. Nová technológia sa (ako vždy) zavedie v USA. 
 

4. Facebook pritvrdzuje v boji proti šíreniu klamlivých správ

A tentoraz spôsobom, ktorý im samotným nemôže byť príjemný - inzerentom tohto druhu zakážu využívať ich reklamný systém. Problém vidíme v ich identifikácii, keďže plánujú vychádzať z počtu ohlásení zo strany užívateľov. Už sme sa viac krát v minulosti presvedčili, že je tento spôsob manipulovateľný, no určite fandíme každej snahe zastaviť nezmysly. 
 

5. Facebook pripravuje spustenie služby Marketplace pre ďalšie krajiny

Najprv o čo ide - iste poznáte napríklad Bazos.sk, Aukro.sk a podobne. Marketplace je ich bubákom pod posteľou a podľa posledných správ sa chystá čoskoro vyliezť. Služba bola najprv testovaná na vybraných trhoch, kde sa osvedčila, a tak je jej rozšírenie do celého sveta otázkou času. A nie je to pritom o kvalite služieb Bazošu alebo Aukra. Facebook mesačne používa sedmina ľudstva, denne sme na ňom všetci a Marketplace budeme mať onedlho len jeden klik alebo "tap" ďaleko. 

Blog
Top