Nechajte si vypracovať cenovú ponuku info@uspesneweby.sk
Tvorba úspešných web stránok
Blog

Checklist moderných web stránok

O väčšine z nižšie uvedeného sme písali v samostatných blogoch, preto nás napadlo, že by mohlo byť užitočné zhrnúť to do jedného samostatného príspevku. Vynecháme vágne heslá ako "atraktívny dizajn" alebo "spoľahlivá funkčnosť" - pod prvým si ľudia často predstavujú rôzne veci, druhé by malo byť samozrejmosťou. Sústredíme sa teda len na tie veci, ktoré keď poviete svojmu dodávateľovi, bude okamžite vedieť o čom hovoríte. 
 

1. Responzívny dizajn

Alebo aj optimalizácia webu na mobily a tablety. Dnes je to už absolútna nevyhnutnosť, ak chcete vedieť prečo, prečítajte si tento článok.
 

2. CMS systém

Inak nazývaný aj administračné rozhranie, alebo systém pre správu obsahu web stránky. Musí byť jednoduchý na ovládanie a musí umožňovať rozširovanie stránky (napríklad pridávanie nových článkov, sekcií a pod.). Vypýtajte si od potenciálneho dodávateľa prístupy do demo rozhrania ešte pred tým, než podpíšete zmluvu. 
 

3. Blog

V tomto ohľade je trend nemilosrdný - ak chcete mat kvalitné pozície v Google, mali by ste blogovať, resp. mat celkovo kvalitný a autentický obsah na svojom webe. Na konci dňa to však nie je len o Google, viac dôvodov sme spísali v tomto článku.
 

4. Livechat

To malé, "otravné" okienko v pravom (občas ľavom) spodnom rohu webov dokáže zvýšiť konverzie až o 10-20%. Tu sme o live chate písali viac. 
 

5. SSL certifikát

Bývali doby, kedy SSL-ko stálo stovky eur na rok. Dnes zoženiete kvalitný certifikát za 50 € / rok a zvýšite tak bezpečnosť svojej web stránky, za čo sa Vám Google odmení lepšími pozíciami vo vyhľadávaní. Bližšie sme sa na SSL certifikát pozreli v tomto blogu.
 

6. Prepojenia so sociálnymi sieťami

Už samotná prítomnosť na sociálnych sieťach zlepšuje pozície v Google a otvára nové kanály na nábor klientov. To však ešte nestačí - Váš web potrebuje obsahovať tlačidlá na zdieľanie, lajknutie na Facebooku, sledovanie na Twitteri, a tak ďalej. Tému Facebook fanpage sme rozoberali v tomto článku.
 

7. Formulár na prihlásenie na newsletter

Niektorí ľudia si myslia, že reklamné maily sú mŕtve. My nesúhlasíme, podrobne sme sa na to pozreli v tomto blogovom príspevku. Pokiaľ máte kvalitný web a vytvárate kvalitný obsah, ľudia sa budú prihlasovať na odber Vašich správ. A ak budete robiť kvalitne aj tie, bude sa Vám to vyplácať. Bližšie sme sa téme newsletteru venovali tu.
 

6. Google Analytics

Keď už máte všetko vyššie uvedené, potrebujete merať výsledky. Neexistuje na to lepší nástroj ako Google Analytics, ktorý je už tradične, ako to v prípade Google chodí, zadarmo. Ak sa o ňom chcete dozvedieť viac, kliknite sem. 
 

7. Google Webmaster Tools

Ide o nástroj podobný Analytics, no zameraný skôr na technické aspekty webu. Upozorní Vás na rôzne chyby, ktoré máte na svojej stránke, napr.: odkazy smerujúce na neexistujúce stránky, duplicitné metatagy stránok, sekcie hlásiace chyby, a tak ďalej.  Ďalšie informácie získate v tomto článku.
 

Toľko základ. Ak by ste chceli ísť viac do hĺbky, kontaktujte nás a radi poradíme. 

Blog
Top