Nechajte si vypracovať cenovú ponuku info@uspesneweby.sk
Tvorba úspešných web stránok
Blog

Budúcnosť internetu vecí - doba dátová

Internet vecí sa buduje „tajne“ už niekoľko rokov. Dnes máme v domácnostiach na internet pripojené viaceré zariadenia a vývoj inteligentných zariadení najmä pre domácnosť, výrobu a zdravotníctvo zatiaľ nenasvedčuje o zmene vytýčeného rozvoja. V nasledujúcich rokoch bude internet vecí vyzerať úplne inak ako dnes. S tým sú spojené aj mnohé negatíva a príležitosti. 

Výdavky na technológie, aplikácie a systémy internetu vecí dosiahnu do roku 2020 až 250 000 000 000 €. Je to dostatočne vysoké číslo na to, aby sme videli príležitosti. Rozmeňme si však internet vecí na drobné.

Internet vecí je príležitosť

V priebehu niekoľkých rokov môžeme očakávať, že internet vecí vstúpi do nášho života ešte intenzívnejšie, ako je tomu doteraz. Nastane bitka operačných systémov na obchodných modeloch a technických parametroch. Budú vznikať inteligentné domácnosti, inteligentné mestá a nastane rozvoj zdravotníctva a vedy.

S množstvom dát, pribudne množstvo technických zariadení a milióny aplikácií. S tým však nastane nápor aj na infraštruktúru a prídu nároky na rýchlosť sietí a prenosu dát v reálnom čase. Nastane rozvoj nových možností prenosu dát ako v mobilnom svete telekomunikačných operátorov, tak v pevnom pripojení na internet v domácnostiach a firmách. Vznikne dopyt na technikov a vývojárov.  

V internete vecí nastáva doba dátová

S internetom vecí prichádzame do doby dátovej, teda nielen z pohľadu nároku na rýchlosť a objem dát prenesených infraštruktúrou, ale aj z pohľadu nárokov používateľov na poskytovateľov internetového pripojenia. Množstvo prenesených dát a inteligentných zariadení v našej dennej realite zmení naše životy a bude mať vplyv na naše sociálne zázemie a správanie.
Vzniknú nové bezpečnostné riziká, ktoré budú klásť nárok na bezpečnostné riešenia. Ovplyvnené budú operačné systémy, ich komunikácia a dokonca aj systémy, ku ktorým a s ktorými budeme pripojení na internet vecí. 

Blog
Top