Nechajte si vypracovať cenovú ponuku info@uspesneweby.sk
Tvorba úspešných web stránok
Blog

Ako vyzerali pôvodné logá gigantov svetového biznisu

Niektoré sa takmer nezmenili, iné by ste sotva spoznali. Niektoré ovplývajú šarmom starých čias, iné sú vyslovene katastrofálne (vlastne máme na mysli jedno jediné, schválne, či uhádnete, ktoré). Spolu však dokazujú, že nejde vždy o obal, pokiaľ je kvalitný obsah.
 

AT&T

Korene tejto spoločnosti siahajú až do roku 1877, my Vám prinášame logo, ktoré predstavili v roku 1900. Od súčasného vizuálu je na nerozoznanie, napovedá azda len vysvetlenie skratky "AT&T" v hornom oblúku. 

APPLE

Prvé logo Apple asi ani nemohlo byť vzdialenejšie od povestného Jobsovho minimalizmu a "vizuálneho zenu". Prekomplikovaná drevorezba s Isaacom Newtonom sediacim pod stromom vydržala v používaní "až" jeden rok, pokým ju nenahradila prvá verzia dnes už notoricky známeho jabĺčka s odhryznutou pravou stranou.
 

 

CANON

Canon bol na začiatku "Kwanon" a logo, na ktoré sa dívate, pochádza z roku 1934. K premenovaniu na "Canon" prišlo údajne po roku 1935 a v roku 1956 spoločnosť redizajnovala svoje logo do dnešnej podoby (s pár drobnými úpravami). 

FedEx

V roku 1973 vznikla pod menom Federal Express spoločnosť, ktorú dnes všetci poznajú pod menom FedEx. Pôvodné logo sa nesie v krásnom štýle rokov sedemdesiatych a spoločnosť mu ostala verná až do roku 1994.


 

 

IBM

V tomto prípade sme našli na internete množstvo zmätočných informácií, no zhodovali sa v tomto - logo pochádza z roku 1888 a patrilo spoločnosti Computing-Tabulating-Recording Company, dnes známej skôr pod menom IBM. 
 


 

Kodak

Dívate sa na prvé logo firmy, ktorej zasadil úder hlboko pod pás nástup digitálnej fotografie. Presne tak, ide o Kodak, ktorý už možno mladšie ročníky ani neregistrujú. Logo pochádza z roku 1907 a zatiaľ posledný redizajn prebehol o 99 rokov neskôr.
 


 

MasterCard

V tomto prípade ide o malý chyták - Interbank bola predchodcom svetoznámej Mastercard, ktorá oficiálne vznikla v roku 1966. Logo, na ktoré sa dívate, je o celých osemdesiat rokov staršie.
 


 

Toyota

Presný rok uvedenia tohto loga sa nevie, väčšina zdrojov sa zhoduje na 1936-1937 a stavíme sa, že by ste naň mohli pozerať celý deň a nenapadlo by Vás, že ide o Toyotu. 
 


 

VW

V tomto prípade ste zrejme správne tušili, že ide o nemeckú automobilku Volkswagen. Logo pochádza z roku 1938 a lúče, ktoré z neho vychádzajú (podľa nášho názoru) mierne pripomínajú svastiku. Napokon bolo uvedené na vrchole vlády nacistov a VW bol vraj srdcovým projektom Adolfa Hitlera. Našu teóriu podkopáva fakt, že bolo prvý krát redizajnované ešte v ten istý rok, a o desať rokov neskôr už nabralo podobu, ktorá je veľmi podobná tej dnešnej. 
 

 

nižšie nájdete tie, ktoré určite identifikujete bez problémov :)


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
   

 

Blog
Top