Nechajte si vypracovať cenovú ponuku info@uspesneweby.sk
Tvorba úspešných web stránok
Blog

Ako sa dostať z čiernej listiny Google

Google zapíše na čiernu listinu (tzv. „blacklist“) viac než desaťtisíc stránok denne. Následok sa prejaví ihneď a približne 95% návštevníkov sa na Vaše stránky nedostane. Táto listina preto predstavuje nočnú moru vlastníkov webstránok a my Vám ukážeme, ako sa tejto bezodnej priepasti internetu úspešne vyhnúť.

 

Identifikujte upozornenia na zabezpečenie webových stránok

Spoločnosť Google potrebuje chrániť svojich používateľov pred nebezpečnými webovými stránkami, ktoré sa zobrazia vo výsledkoch vyhľadávania. Stránka môže obsahovať vírus, nechcený software alebo v podstate čokoľvek, čo Google vyhodnotí ako nebezpečné pre užívateľa. Prvým krokom je takýchto škodcov odhaliť a pomenovať – Google nám to ukáže v ochrannom móde webu a vysvetlí príčinu, prečo nás na stránku nepustil. Odkaz k téme tu.

 

Vyhnite sa tzv. „hackingu“

Hacknutý obsah je akýkoľvek obsah umiestnený na vašom webe bez vášho povolenia, teda vložený treťou stranou. Tento obsah výrazne znižuje hodnotenie vo vyhľadávaní a strácate cenné body. Odporúčame preto udržiavať stránku čistú a bez akýchkoľvek súborov, ktoré by prehliadač mohol hodnotiť ako nebezpečné pre návštevníka. Ak už Vaša stránka hlási podobný problém (tzv. mallware/červená obrazovka), odporúčame postupovať podľa kompletného návodu Google .

 

Nepoužívajte „black hat techniku“

Black hat metóda je dnes už nefunkčný trik, ako vylepšiť svoje SEO. Napríklad keď boli do čierneho pozadia čiernym písmom napísané kľúčové slová, ktoré zvýšili umiestnenie vo vyhľadávaní. Dnes už „black hat techniky“ Google odhalí ihneď a namiesto nádejného prvenstva sa stránka ocitne na black liste. Patrí to medzi zakázané SEO techniky.

 

Ako sa dostať z listiny preč?

Ak sa Vám napriek snahe podarilo na čiernu listinu predsa len dostať, nemusíte hneď panikáriť. Najlepší nástroj na opravu je Google Webmaster Tools. Ten Vám zobrazí odkazy na vaše stránky, vaše vyhľadávacie chyby, zdravie stránok, nenájdené stránky, serverové chyby a mnoho ďalších užitočných informácií, ktoré Vám poskytnú komplexnú diagnostiku. Po odstránení jednotlivých problémov stačí zadať požiadavku na nové zaindexovanie stránky. Túto funkciu nájdete v časti "pokrytie".

 

Na záver prikladáme pár odkazov na stránky, kde si viete skontrolovať, či sa nachádzate v čiernej listine Google

Blog
Top