Nechajte si vypracovať cenovú ponuku info@uspesneweby.sk
Tvorba úspešných web stránok
Blog

5 najzbytočnejších startupov

To, čo posledné roky prebieha po celom svete môžeme pokojne nazvať "startup horúčkou". Milióny ľudí po celom svete rozmýšľajú nad tým, ako nám ostatným spríjemniť životy a zarobiť svojich pár miliárd dolárov. Neprekvapí, že všetká tá snaha vyprodukovala niekoľko pozoruhodných nezmyslov, nižšie ponúkame prvú päticu. A keďže sme vyberali z mnohých adeptov, môžete sa čoskoro tešiť na pokračovanie tohto článku. 
 

Lovenuts

Začneme pekne z ostra. Lovenuts je vskutku revolučný produkt kombinujúci vibrátor a baterku (áno, ten predmet na svietenie v tme). Je samozrejmosťou, že je ovládateľný cez Bluetooth a dokonca aj cez video hovory, popri odolnosti voči vode a už spomínanej schopnosti svietiť na cestu svojej majiteľke, keď sa bude s vibrátorom v ruke vracať nočnými ulicami. Nepodarilo sa nám zistiť, ako sa Lovenuts darilo v predaji, no musíme im nechať jedno - produkt má chutný dizajn.
 

Blincam

Strojcov tohto zariadenia môžeme právom označovať za optimistov, keďže ich neodradil ani prepadák menom Google Glass. Blincam je zariadenie, ktoré si pripevníte na svoje okuliare a dokáže robiť fotografie vždy, keď žmurknete. Autori uvádzajú, že ich technológia zvládne odlíšiť "klasické" žmurknutie od toho, ktorým si prajete spraviť fotku. Za 249 dolárov sa o tom môžete presvedčiť sami, no jedná sa o "pre order", takže si budete musieť počkať na reálnu výrobu.
 

Washboard

Washboard je podľa nášho názoru jednoznačným kráľom tohto výberu. "Vynálezcovia" sa rozhodli vyriešiť problém, ktorý nám na Slovensku nie je blízky, no Američanom asi nedá spať, a síce: nedostatok štvrťdolárových mincí v práčovni. Riešenie? Za 27 dolárov ste si mohli objednať balíček osemdesiatich mincí v celkovej hodnote 20 dolárov. Príliš geniálne na úspech, startup zanikol veľmi rýchlo.
 

DigitSole SmartShoes

Tento produkt rieši hneď niekoľko odvekých problémov. DigitSole SmartShoes je nabíjateľnou teniskou s pripojením na Bluetooth, ktorá sa dokáže nielen sama zaviazať (resp. sa skôr priklopí na priehlavok), vyhrieva chodidlo, počíta kroky + kalórie a mentoruje Vás aby ste chodili správne. Navyše je "ultra ľahká" a vodotesná. Ako to už pri podobných zázrakoch chodí, musíte najprv zaplatiť od 199 do 999 dolárov a ak je na svete dostatok ďalších fanúšikov tohto vynálezu, jedného dňa Vám tenisky niekto prinesie. 
 

Virgin America First Class shoe

Tenisky po druhé. Najprv sme si mysleli, že toto je jednoznačne najväčší nonsens, na ktorý sme narazili, no napokon sa ukázalo, že ide o dobročinný projekt z dielne konglomerátu Virgin a jeho zakladateľa, známeho "vtipálka" Sir Richarda Bransona. Virgin America First Class shoe obsahujú všetko, čo predošlé DigitSole SmartShoes, plus WiFi, nabíjačku na mobil, malý displej, na ktorom môžete sledovať filmy a nastaviteľné led osvetlenie podľa Vašej aktuálnej nálady. Vyrobil sa jeden jediný pár a ten bol daný do aukcie na eBay, ktorej výťažok venovali nadácii Soles4Souls. 


A prečo vlastne vo výbere najzbytočnejších startupov uvádzame niečo, čo nie je startup a už vôbec nie zbytočný? Možno sa Virginom inšpirujú budúci vynálezcovia nepotrebných hlúpostí a použijú dobročinnosť ako únikovú stratégiu :)

Blog
Top