Nechajte si vypracovať cenovú ponuku info@uspesneweby.sk
Tvorba úspešných web stránok
Blog

4 dôvody prečo mať Facebook fanpage

Ešte aj v čase písania tohto článku existuje prekvapivo veľa firiem, ktoré zanedbávajú svoju prezentáciu na Facebooku. Navzdory tomu, že je zadarmo, účinná a má aj príjemné vedľajšie efekty. Ak patríte medzi ne, je na čase to zmeniť a začať si užívať výhod. Samozrejme, aj tu platí staré známe "bez práce nie sú koláče", no pri Facebooku už jednoducho nie je na výber. Napokon, existuje mnoho projektov, ktoré fungujú väčšinovo iba na tejto platforme a samotná web stránka je skôr doplnkom (pokiaľ to porovnáme z hľadiska schopnosti priniesť klienta). Odporúčame teda dať sa čo najskôr do práce.

1. Dôvod: reklama

Facebook je geniálnou platformou z hľadiska možností inzercie. Máte možnosť nastaviť si mimoriadne presnú cieľovú skupinu (podľa pohlavia, veku, vzdelania, záujmov, geografickej oblasti,...), kedykoľvek meniť rozpočet, sledovať výkonnosť, atď. Na to všetko však potrebujete mať svoju fanpage a oplatí sa to - príjemným vedľajším efektom takmer akejkoľvek kampane je, že zbierate lajky aj na svoju stránku.

2. Dôvod: komunita

Čím viac máte lajkov, tým viac máte možností. S Vašimi fanúšikmi sa dá pracovať, cieliť na nich iný reklamný obsah, usporadúvať súťaže (rozširujú komunitu), získavať spätnú väzbu na svoje produkty a služby, a tak ďalej. Možností je veľa a neustále pribúdajú nové.

3. Dôvod: Google

Aj sociálne siete zohrávajú úlohu v systéme, podľa ktorého Google zoraďuje výsledky vyhľadávaní. Mať svoj profil na Facebooku sa teda oplatí aj z hľadiska SEO - Google si ho nájde a priradí tak Vašej web stránke lepšie hodnotenie. 

4. Dôvod: imidž

Facebook stránka sa radí medzi hodnotiace kritériá mnohých spotrebiteľov. Inými slovami, ak nemáte žiadnu, prípadne zanedbanú a s pätnástimi lajkami, môže Vás to znevýhodniť. Či už v komplikovanom výberovom konaní, alebo jednoduchom rozhodovaní jednotlivca. 
 

Takže kliknite sem - https://www.facebook.com/pages/create/ - a začnite budovať :)

Blog
Top