Nechajte si vypracovať cenovú ponuku info@uspesneweby.sk
Tvorba úspešných web stránok
Blog

2017 je rokom videí - zareagujte

Možno ste to vypozorovali už sami, možno Vám to teraz povieme ako prví - ľudia čoraz menej čítajú. A bude to len horšie, dôkazom toho sú stovky miliónov dolárov investícií do nových technológií, ktoré budú automaticky zvládať transformovať text do atraktívnej obrazovej podoby. Najsilnejšia z týchto technológií je nám však už dlhodobo dostupná, dokonca ju pravdepodobne nosíte so sebou v kapse - video. Je na čase začať ju používať, nižšie Vám povieme ako a prečo. 


AKO

Foriem a formátov je mnoho. Video je ideálne médium na predstavenie Vášho produktu alebo služby a v prípade, že budete ochotní investovať do kvalitnej produkcie a následnej reklamnej podpory, môžete očakávať dobré výsledky. Na základe prieskumov technologickej spoločnosti Syndacast označilo až 52% oslovených marketérov video, ako typ obsahu s najlepším ROI (return on investment - schopnosť vrátiť investované náklady). Okrem toho sú tu čoraz obľúbenejšie vlogy, ktoré sú produkčne nenáročné, a môžete nimi dlhodobo budovať svoju značku. Na popularite tiež získavajú live video streamy, napríklad na Facebooku. Nie je nič jednoduchšie, ako vziať svoj smartfón a natočiť ním práve prebiehajúcu situáciu, pokiaľ sa vo Vašej firme či prevádzke deje niečo, čo by zaujímalo Vašich fanúšikov. Skvelé čísla môžete dosiahnuť aj výrobou inštruktážnych videí, najmä pokiaľ sa Vám do nich podarí zapojiť aj humor. 

Vo všeobecnosti však platí, že by videá mali byť úderné a iba tak dlhé, ako je nevyhnutné. V dnešnej dobe sú ľudia zavalení obsahom všetkého druhu a pokiaľ sa vo Vašom videu vyskytne slabá pasáž, môžete si byť istí, že mnohí pôjdu ďalej. Dôkazom je napokon aj štatistika z dielne Animoto, ktorá hovorí o tom, že takmer dve tretiny užívateľov preferujú videá s dĺžkou menšou ako 60 sekúnd. 
 

PREČO

Napríklad preto, že podľa spoločnosti Eyeview dokáže prítomnosť videa na tzv. landing page (teda stránke, ktorú užívateľ vidí v rámci Vášho webu ako prvú), zvýšiť mieru konverzie až o 80%. Alebo, že zvyknú ľudia tráviť až 2,6x viac času na weboch s videom, ako weboch bez videa (zdroj: Wistia). Taktiež sa predpokladá, že v roku 2017 dosiahnu videá 75%-tný podiel všetkých prenesených dát v rámci celej siete internetu (zdroj: KPCB), pretože až 55% ľudí si nejaké pozrie na dennej báze (zdroj: MWP). A napokon, aby sme nadviazali na úvod - štvornásobne viac zákazníkov si radšej pozrie video predstavujúce produkt, než by si prečítali text (zdroj: Animoto).

Videá sú teda budúcnosť a pri všetkých vyššie uvedených štatistikách môžeme očakávať plynulý rast. Nejedná sa pri tom iba o lákavé čísla, ide aj o Váš imidž. Máločo Vás odprezentuje atraktívnejšie, než kvalitne spracované video, a v prípade, že by ste si nechali natočiť svoj vlastný spot, otvárajú sa Vám celkom nové možnosti inzercie. A teraz nehovoríme o tradičnom médiu - televízii. Ale o Youtube, Facebook, a vlastne napokon ktoromkoľvek modernom portáli umožňujúcom vložiť video reklamu a začať profitovať z jej efektu na užívateľov. Odvážte sa, predbehnite svoju konkurenciu a buďte prví.

Tip na záver: až 85% videí na Facebooku je vzhliadnutých bez zvuku (zdroj: Digiday). Ak chcete bodovať naplno, doplňte do svojho videa aj atraktívne graficky spracované texty.

Blog
Top