Nechajte si vypracovať cenovú ponuku info@uspesneweby.sk
Tvorba úspešných web stránok
Blog

10 najnavštevovanejších web stránok svete

Viaceré z nich poznáte alebo dokonca používate denne, a o iných ste takmer určite nepočuli. Takto vyzerá rebríček najnavštevovanejších web stránok sveta podľa údajov spoločnosti Alexa

10. Taobao.com

Už z názvu asi správne tušíte, že pôjde o ázijský projekt. Taobao.com je akousi čínskou verziou Amazonu a jasnou jednotkou pre obyvateľov tejto krajiny, ktorá podľa súčasných odhadov zahŕňa cca 800 miliónov užívateľov internetu.

9. Qq.com

Aj deviate miesto patrí čínskej web stránke. Tentoraz ide o portál na spôsob Zoznam.sk alebo Azet.sk, akurát o niečo väčší :)

8. Google.co.in

India oproti Číne mierne zaostáva a momentálny odhad jej počtu užívateľov internetu je "len" pol miliardy. Aj to však stačí indickej verzii Google na to, aby bola číslom osem v celosvetovom poradí.

7. Reddit.com

Správy, novinky, hodnotenia a diskusie - Reddit je nenahraditeľným zdrojom informácií všetkého druhu a preto si zaslúži (aspoň) siedmu priečku.

6. Yahoo.com

Navzdory pokračujúcim správam o postupnom úpadku tohto niekdajšieho hegemóna, sa aj naďalej drží vo svetovej špičke. Môžu za to najmä jeho domovské USA a Japonsko, no fanúšikov má aj v iných častiach planéty.

5. Wikipedia.org

Čo by to bol za svet, keby sa najväčšia encyklopédia histórie neumiestnila aspoň v prvej päťke? :)

4. Baidu.com

Do tretice Čína. Baidu je miestnou obdobou Google a suverénnou jednotkou tamojšieho trhu.

3. Facebook.com

Podľa štatistík Alexa trávime denne priemerne na facebooku 11 minút a 43 sekúnd. A keďže počet prihlásených užívateľov naďalej rastie, nie je vylúčené, že do budúcna ešte zamieša poradím na špici rebríčku.

2. Youtube.com

20 500 000 000 - cca toľko návštev údajne mesačne zaznamená svetovo najobľúbenejšia platforma na zdieľanie videí a priemerne na nej strávime viac ako deväť minút denne. Nie je sa čo čudovať, Youtube je geniálny vynález.

1. Google.com

Na prvom mieste sa prekvapenie nekoná. Ak je Youtube geniálny, samotný Google je aspoň desať krát toľko. Na číslach návštevnosti sa to síce v tomto pomere neodráža, no aj tak má s dvadsiatimi ôsmymi miliardami návštev mesačne solídny náskok. 
 

Ak ste v TOP 10 očakávali aj Twitter, či Amazon, neboli ste ďaleko od pravdy - sú na jedenástom a dvanástom mieste. Instagramu stačili fotky a videá na pekné osemnáste miesto, LinkedIn je na dvadsiatom piatom a eBay na mieste číslo 39. Z TOP 50 patrí dvanásť webov do portfólia spoločnosti Alphabet (po starom Google).

Blog
Top